ثبت‌نام بدون آزمون مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد آغاز شد؛

«مدیریت بازاریابی بیمه»، رشته‌ای کاربردی و دارای بازار کار

۲۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۵ کد : ۳۹۰۹۵ اخبار ویژه عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:۱۸۴
رشته مدیریت بازاریابی بیمه از رشته‌های کاربردی و نیاز امروز جامعه و دارای بازار کار است.
«مدیریت بازاریابی بیمه»، رشته‌ای کاربردی و دارای بازار کار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، با توجه به آغاز نام نویسی رشته‌های بدون آزمون مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد، «رشته کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازاریابی بیمه»  به عنوان یکی از رشته های کاربردی این مرکز معرفی می شود.
یکی از مهمترین مزایای رشته مدیریت بیمه، بازار کار آن است. رشته مدیریت بیمه به طور مستقیم با صنایع و موسسات سر وکار دارد و به همین دلیل موسسات مختلف نیازمند متخصصان مدیریت بیمه هستند و همچنین دانشگاه های پذیرنده این رشته نسبت به بعضی از رشته های مدیریت کمتر است و بازار کار آن اشباع نشده است.
از سویی یکی از معایب این حوزه این است که بعضی از  کسانی که در حوزه صنعت بیمه کار می کنند، در این رشته متخصص نیستند و با مدرک تحصیلی غیرمرتبط مشغول به کار هستند.
مزایای رشته مدیریت بازاریابی بیمه
 بازار کار بسیار گسترده، ارتباط مستمر با صنایع و موسسات و تمامی ارگان های دولتی و خصوصی، حضور در سمت‌های میانی و بالایی مدیریت در سازمان‌های بیمه‌ای و صنف بیمه کشور،   نیاز صنایع و موسسات به متخصصان مدیریت بیمه، راه‌اندازی دفاتر نمایندگی و یا کارگزاری، بهینه‌سازی شبکه فروش به لحاظ ارائه خدمات مشاوره به اقشار مختلف خاصه بیمه‌گذاران از مزایای این رشته است.
وظایف کارشناس مدیریت بیمه
مشاوره در حوزه بیمه، انجام امور مربوط به صدور، انجام امور مربوط به تسویه خسارات، انجام امور مربوط به حسابداری شعب، سرپرستی و یا معاونت واحدهای تابعه صنعت بیمه را می‌توان از جمله وظایف کارشناسان مدیریت بیمه در استان ذکر کرد.
رشته مدیریت بیمه برای چه کسانی مناسب است؟
اولین شرط انتخاب مدیریت بیمه علاقه به مباحث مدیریتی و بیمه است. همچنین دانشجویان این رشته باید از قدرت بالای تجزیه و تحلیل اقتصادی برخوردار باشند.
روابط عمومی و توانایی برقراری ارتباط با مشتریان شرط دیگری برای موفقیت در رشته مدیریت بیمه و بازاریابی است و دانشجویان رشته مدیریت بیمه باید ریسک پذیر باشند و از نوسانات بازار و سود و زیان ها نترسند.
مهلت ثبت‌نام
بنا به این گزارش مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون برای نیمسال تحصیلی بهمن ماه ۱۴۰۰ در ۱۶ رشته دانشجو می پذیرد. ثبت نام در مراکز علمی کاربردی سطح استان از ۱۶ آذر ماه جاری آغاز شده و تا ۲۲ آذر ماه ادامه دارد  و داوطلبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این مرکز، از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  اقدام کنند.
عناوین این رشته ها شامل کاردانی امور بانکی، حقوق ثبتی، امور فرهنگی، دستیاری مشاغل حقوقی، روابط عمومی، شبکه های کامپیوتری، فناوری اطلاعات، برنامه‌سازی کامپیوتری، دستیاری حقوق امور قضایی و باغبانی – تولیدات گلخانه‌ای است، همچنین رشته های کارشناسی شامل حقوق ثبت اسناد و املاک، روابط عمومی، مدیریت امور فرهنگی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری و مدیریت بازاریابی و بیمه است.
مزایای تحصیل در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد
عدم نیاز به گذراندن دوره پیش دانشگاهی، عدم محدودیت در نوع رشته دیپلم، معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه، امکان تقسیط شهریه، بهره مندی از وام شهریه در طول تحصیل، تشکیل کلاس ها در خارج از ساعت اداری جهت تسهیل تحصیل دانشجویان شاغل از ویژگی‌های تحصیل در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه بجنورد بوده همچنین برگزاری دوره‌های تخصصی کوتاه مدت رایگان با مدرک معتبر طی تحصیل، حمایت از طرح‌های کارآفرینانه زیر نظر مرکز نوآوری جهاددانشگاهی و مشاوره‌های تخصصی شروع کسب و کار از دیگر امتیازهای در نظرگرفته شده برای تحصیل در این مرکز است.
برای تسهیل ایاب و ذهاب دانشجویان، کلاس‌های این مرکز در داخل شهر و در ساختمان آموزشی واقع در حدفاصل میدان دفاع مقدس و چهارراه باسکول برگزار خواهد شد.
مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بجنورد نخستین و بزرگترین مرکز علمی کاربردی استان است، این مرکز طی سال های تحصیلی گذشته جزو پنج مرکز برتر علمی کاربردی جهاددانشگاهی در سطح کشور شناخته شده است، در حال حاضر این مرکز دارای چندین کد رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی در حوزه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر است و بیش از یک دهه در پذیرش دانشجو در استان تجربه دارد.
علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲- ۳۲۲۸۵۷۴۱-۰۵۸ و ۰۹۳۶۱۷۴۷۷۱۲ تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام


نظر شما :