اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۹ کد : ۲۷۴۲۸ عمومی آموزش
تعداد بازدید:۵۳۶
مدیر آموزش جهاددانشگاهی خراسان شمالی از اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خبر داد.
اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به ‌گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حسین سامان اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه جهاددانشگاهی به عنوان مجری و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرما، در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کشور و اینکه چرم دوزی یکی از مزییت های این استان در مشاغل خانگی است، دوره آموزشی با حضور یکی از مجرب‌ترین مربیان رشته تولیدات چرم استان با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی استان برگزار شد.
وی بیان اینکه 40 نفر از زنان علاقه‌مند روستای پیرشهید متقاضی استفاده از این دوره آموزشی بودند، افزود: به دلیل محدودیت‌های کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نخستین دوره، 16 نفر از علاقه‌مندان آموزش‌های مقدماتی را دریافت کردند و تداوم این آموزش‌ها برای تمام متقاضیان برنامه‌ریزی ‌شده است.
وی با اشاره به اینکه در این دوره های آموزشی مباحث مربوط به مشاغل خانگی برای افراد تبیین می شود، گفت: علاقه مندان به منظور ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی می توانند به سامانه Inhb.irمراجعه کنند.  
وی عنوان کرد: افراد پس از ثبت نام در این سامانه توسط کارشناسان دبیرخانه مشاغل خانگی استان مورد ارزیابی اولیه، استعداد سنجی و مشاوره قرار می گیرند تا بتوانند به بهترین شکل در حوزه های مدنظر خود به فعالیت از قبیل تولید و فروش محصول و همچنین توسعه کسب کار خود برسند.


نظر شما :