برگزاری نخستین کارگاه "قراردادنویسی و چالش‌های مالیاتی" به همت جهاددانشگاهی خراسان شمالی در بجنورد

۰۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۴:۲۵ کد : ۶۳۸۳۱ اخبار ویژه عمومی آموزش
تعداد بازدید:۱۹۴
نخستین کارگاه قراردادنویسی و چالش‌های مالیاتی با همکاری معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی و اتحادیه مشاوران املاک بجنورد ویژه مشاوران املاک این شهرستان برگزار شد.
برگزاری نخستین کارگاه "قراردادنویسی و چالش‌های مالیاتی" به همت جهاددانشگاهی خراسان شمالی در بجنورد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، کارگاه سه روزه "قراردادنویسی و چالش‌های مالیاتی" ویژه مشاوران املاک بجنورد امروز، یکم آبان ماه 1402 با حضور عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در بجنورد آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
مهدی امیدوار، عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در آیین افتتاحیه این کارگاه از درجه‌بندی مشاوران املاک در آینده نزدیک خبر داد و ضمن تاکید بر اهمیت آموزش در این درجه‌بندی افزود: با درجه‌بندی شدن مشاوران املاک، نرخ ارائه خدمات آن ها متفاوت خواهد بود و بر اساس کارایی، آموزش‌های دیده شده و... درجات مختلفی خواهند داشت.
وی ادامه داد: شورای عالی مسکن شرایط خاصی را برای مشاوران املاک گذاشته که یکی از آن ها درجه‌بندی فعالان این صنف است و در کل کشور اجرا خواهد شد و در بجنورد و خراسان شمالی نیز اتفاق خواهد افتاد.
رییس اتاق اصناف خراسان شمالی بر ضرورت توجه به دوره‌های آموزشی تاکید کرد و گفت: فعالان صنفی بسیاری در این حوزه مشغول به کار هستند اما بسیاری از آنها از حق و حقوق خود به طور کامل خبر ندارند و بعضاً با بهره‌گیری از مشاوره‌های غلط، دچار خسارت می‌شوند.
امیدوار تاکید کرد: به عنوان مثال برخی از فعالان این صنف زمانی که قرار است اظهارنامه مالیاتی خود را ابراز کنند آن را به افراد بیرون از مجموعه می‌سپارند یا از افرادی کمک می‌گیرند که اطلاعات کافی ندارند و در نهایت سبب خسارت‌های بسیار می‌شود.
وی بیان کرد: توجه به دوره‌های آموزشی در سرفصل‌های تامین اجتماعی، دارایی، تعزیرات حکومتی، بیمه و قرارداد نویسی از جمله موضوعاتی است که باید مد نظر تمام فعالان این صنف قرار بگیرد و باید برای به‌روز رسانی دانش خود دغدغه‌مند باشیم.
رئیس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی به تخلفات نیز اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه سران سه قوه، جرائم تعزیرات حکومتی ۱۰ برابر شده است. یعنی اگر دو میلیون تومان تخلف اتفاق بیفتد ۲۰ میلیون تومان جریمه صادر می‌شود که قابل بخشش نیست لذا شفافیت کامل در قراردادها مد نظر قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: در اظهارنامه‌های جدید، حساب اعضای خانواده، کارت به کارت‌ها، دستگاه‌های پوز و... نیز بررسی می‌شود لذا مودیان مالیاتی به این نکات توجه داشته باشند و شفافیت کامل را مدنظر قرار دهند.
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اتحادیه مشاوران املاک در زمره اتحادیه‌هایی است که در کل کشور بیشترین تراکنش‌های مالی را دارد لذا اهمیت شفافیت در این حوزه بسیار بالا بوده و رعایت قانون مورد تاکید است.
گنجاندن دوره‌های آموزشی، قبل و حین صدور پروانه برای مشاوران املاک بجنورد
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مرکز خراسان شمالی نیز در این آیین از گنجانده شدن دوره‌های آموزشی، قبل و حین صدور پروانه برای فعالان این صنف خبر داد.
امیر آخته با بیان اینکه حدود ۸۸۵ پروانه فعالیت برای اعضای اتحادیه مشاوران املاک در بجنورد صادر شده است، با اشاره به ضرورت ارائه آموزش‌ها در همه بخش‌ها، تاکید کرد: آموزش در صنف مشاوران املاک بسیار حائز اهمیت است و کمک می‌کند که به مردم خدمات مناسبی ارائه شود و جلوی ضررهای مالی نشأت گرفته از عدم اطلاع مشاوران املاک، گرفته شود.
وی ادامه داد: متاسفانه طی سال‌های گذشته، موضوع آموزش در این اتحادیه مغفول واقع شد که مشکلاتی را ایجاد کرد و بر مدرک گرایی تأثیر زیادی گذاشت.
آخته گفت: اما اکنون پیش از آنکه درخواست صدور پروانه افراد را قبول کنیم، ۴۰ ساعت دوره آموزش تخصصی برای آنها گذاشته می‌شود که پس از گذراندن آن، درخواست صدور پروانه در مسیر خودش قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: کلاس آموزش قانون تجارت نیز در حین صدور پروانه برای متقاضیان برگزار می‌شود اما نکته مهم این است که بعد از صدور پروانه آموزش خاصی برای اعضای اتحادیه وجود نداشت که ما تصمیم گرفتیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مرکز خراسان شمالی گفت: این آموزش‌ها رکن اصلی در درجه‌بندی و رتبه‌بندی مشاوران املاک است که در نهایت سبب ایجاد فضای رقابتی برای افزایش کیفیت ارائه خدمات در مشاوران املاک می‌شود.


انتهای پیام


نظر شما :