/جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان/

لزوم استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای توسعه خراسان‌شمالی

۰۶ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۶ کد : ۶۱۸۲۷ اخبار ویژه عمومی آموزش
تعداد بازدید:۱۰۷
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی گفت: همه دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب مجموعه جهاددانشگاهی استان در پیشبرد اهداف و توسعه خراسان‌شمالی کمک بگیرند.
لزوم استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای توسعه خراسان‌شمالی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی،سیدعلی میرکریمی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی ، با اشاره به چهل و سومین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی برآمده از انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های علمی و توفیقات بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی داشته است.
وی افزود: تأسیس جهاددانشگاهی حرکتی مناسب در آغاز انقلاب اسلامی بوده و این ظرفیت اکنون به عنوان یک سرمایه ملی توانسته به خوبی در خدمت تولید علم و فناوری قرار گیرد.
میرکریمی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با فرهنگ جهادی در تولید دانش بنیان براساس توان ملی و آموزش‌های تخصصی برای توسعه اشتغال جوانان نقش مثبت و ارزنده‌ای داشته است، این نهاد انقلابی با روحیه مدیریت جهادی و بهره‌گیری از استعدادهای جوانان نخبه در بدنه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی، در بحث تولید علم در کشور به یک نشان معتبر تبدیل شده است.
 وی یادآورشد: اقدامات ارزنده این نهاد پربرکت از ابتدای انقلاب تا امروز در کارنامه خود منجر به بروز و شکوفایی استعدادها در زمینه‌های مختلف شده ‌است و امروز شاهد هستیم که جهاددانشگاهی براساس تدابیر و سیاست‌های رهبر معظم انقلاب، روز به روز بالنده‌تر می‌شود و در این راستا توانسته ابعاد مختلف علمی و فرهنگی کشور را در محیط‌های نیمه‌دانشگاهی و آموزشی کشور به خوبی دنبال کنند.
 میرکریمی افزود: جهاددانشگاهی استان با فعالیت‌های چشمگیر و خدمات ارزنده در تولید علم و فناوری و اشتغال، از سرمایه‌های خراسان‌شمالی محسوب می‌شود که توسعه و پیشرفت این نهاد، به توسعه و پیشرفت کشور و استان می‌انجامد و لازم است حمایت‌های ویژه‌ای از این نهاد علمی به ویژه در این استان صورت گیرد.
وی یادآورشد: لازم است همه دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب مجموعه جهاد دانشگاهی استان در پیشبرد اهداف و توسعه استان کمک بگیرند.
میرکریمی افزود: امیدواریم کارکنان این نهاد انقلابی همانند گذشته در راستای ارزش‌های انقلاب و خودکفایی دانش داخلی و اشتغال و کارهای فناورانه گام‌های موثری بردارند.
 

کلید واژه ها: خراسان شمالی چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی راه وشهرسازی


نظر شما :