نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

حمایت از جهاددانشگاهی توسعه خدمات آن را تقویت می‌کند

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۷ کد : ۴۷۵۷۷ اخبار ویژه فرهنگی عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:۹۳
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: حمایت از جهاددانشگاهی توسعه خدمات آن را تقویت می‌کند و برای اجرای تکالیف گسترده این نهاد یاری رسان است.
حمایت از جهاددانشگاهی توسعه خدمات آن را تقویت می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام رضا نوری، امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، در دیدار با اعضای جهاددانشگاهی، ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل این نهاد اظهار کرد: این نهاد حوزه فعالیت گسترده ای دارد و نیاز به حمایت های بیشتری دارد تا بتواند فعالیتهایی که جزو تکالیفش محسوب می شود را به نحو احسن انجام دهد تا اعضای باانگیزه و جوان آن بتوانند منشا خدمات بیشتری باشند.
وی افزود: جهاددانشگاهی در حوزه های صنعت،  کشاورزی، پزشکی، آموزشی و توانمندسازی کارکنان دولت، فرهنگی، خبررسانی و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های مختلفی دارد.
وی همچنین با بیان اینکه خدمات این نهاد نیاز به اطلاع‌رسانی دارد، افزود: مجموعه های علمی باید بتوانند از خدمات این نهاد استفاده کنند و باید با دعوت از مسئولان، اساتید و دانشجویان به این نهاد، خدمات و فعالیت ها، معرفی و اطلاع‌‎رسانی شود.
امام جمعه بجنورد گفت: امسال سال حمایت از تولید و تقویت شرکت های دانش‌بنیان است و دانشگاه ها باید به صنعت و تولید وصل شوند و جهاددانشگاهی نیز باید در این زمینه ایفای نقش کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: جهادد انشگاهی نیز باید ارتباط خوبی بین دانشگاهیان با حوزه های تولید و اشتغال و دانش بنیان برقرار کند و با کارهای تحقیقاتی و پژوهشی که انجام می دهد بتواند افراد نخبه را جذب کند همچنین با حوزه های علمیه ارتباط را تقویت کند.

حجت الاسلام نوری در ادامه با اشاره به سفر رییس جمهور به خراسان شمالی گفت: این سفر یکی از سفرهای ویژه بود که در قیاس با استان‌های دیگر برکت خوبی برای استان داشت.
وی با اشاره به محرومیت‌های خراسان شمالی افزود: این سفر دو رکن دارد که رکن اول تصویب مصوبات و رکن دوم جذب است و مسئولان باید بتوانند اعتبارات را جذب کنند تا تحولی ایجاد شود.
وی همچنین با اشاره به استقرار جهاددانشگاهی، دانشگاه‌ها،  بیمارستان، پارک علم و فناوری و دیگر نهادها در سایت اداری ارکان تاکید کرد: لازم است مجموعه شهرداری نسبت به این مجموعه توجه ویژه ای داشته باشند و برای این منطقه خدمات شهری و تسهیل در ایاب و ذهاب را فراهم کنند.

مهسا پرنیان، سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در این دیدار گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی است که خدمات شایانی در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ارائه می دهد.
وی افزود: این واحد در حال حاضر چند ماموریت ویژه پیگیری می کند که مرکز توسعه فناوریهای نوین اصلاح نژاد دام، مرکز درمان سرطان برست، مجتمع کشت و فرآوری گیاهان دارویی و مرکز نوآوری صنایع خلاق فرهنگی از جمله آنهاست.
وی با اشاره به حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، افزود: تلاش بر این است تا با تقویت ساختارهای تخصصی و توسعه برنامه ها، خدمات شایانی به مردم استان ارائه شود.
پرنیان گفت: در این راستا برنامه های زیادی در دستور کار است که امید است با حمایت های استانی و ملی به ثمر برسد.

 

 

انتهای پیام


نظر شما :