سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی:

تاسیس زیرساختهای تخصصی متناسب با نیاز استان در دستور کار است

۰۸ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۶ کد : ۴۵۴۱۰ اخبار ویژه فرهنگی عمومی دانشگاه پژوهش آموزش
تعداد بازدید:۲۸۱
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: با توجه به پتانسیل علمی و زیرساختی جهاددانشگاهی، استفاده از این ظرفیت‌ها برای تاسیس زیرساختهای تخصصی متناسب با نیاز استان در دستور کار است.
تاسیس زیرساختهای تخصصی متناسب با نیاز استان در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، مهسا پرنیان در نشست شورای معاونین این واحد اظهار کرد: پیگیری اهداف و برنامه‌های پیشین جهاد دانشگاهی استان وریل‌گذاری‌هایی که توسط روسای قبلی در این زمینه انجام شده است، با جدیت پیگیری می شود.

 

وی با تاکید بر لزوم جذب اعتبارات ملی و استانی برای توسعه واحد و کمک به فراهم سازی زیرساخت‌های تخصصی، مرکز توسعه فناوریهای نوین اصلاح نژاد دام، مرکز درمان سرطان برست، مجتمع کشت و فرآوری گیاهان دارویی و مرکز نوآوری صنایع خلاق فرهنگی را از ماموریت های در دست پیگیری واحد عنوان کرد و افزود: در این راستا برنامه های خوبی اجرا شده و پیگیری های زیادی به عمل آمده که امید است با حمایت های استانی و ملی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ثمر برسد.
پرنیان با تقدیر از زحمات و پیگیری های رییس پیشین جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دوره مدیریت ایشان را منشا اثر و تحول در این واحد دانست و تاکید کرد: این برنامه ها با جدیت پیگیری می شود.
وی خواستار مشارکت و همکاری و همراهی همه اعضای جهاددانشگاهی خراسان شمالی برای تحقق اهداف توسعه ای واحد و استان شد و افزود: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری با نام "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" مزین شده است، با تلاشی بیش از پیش با این راهبرد، حرکت می شود.

محسن رحمانی، رییس سابق جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز گفت: در مدت تصدی مسئولیت واحد خراسان شمالی، تلاش شد با توجه به نیازها و مزیت‌های نسبی استان، برای جهاددانشگاهی استان ماموریت تدوین شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

وی افزود: در این راستا، ظرفیتها و نیازهای استان احصا شد و پیگیری برای تحقق اهداف و برنامه های متناسب با نیاز استان در دستور کار قرار گرفت. مرکز توسعه فناوریهای نوین اصلاح نژاد دام، مرکز درمان سرطان برست و مجتمع کشت و فرآوری گیاهان دارویی از جمله آنها بود.

وی از حمایت و همراهی نمایندگان مجلس، مسئولان استانی، مسئولان جهاددانشگاهی، نهادهای اداری و انقلابی و همکاری اعضای واحد استانی، قدردانی و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های بعمل آمده برای جذب اعتبارات ملی و استانی و نیز مشارکت در سرمایه گذاری آستان قدس رضوی این خدمات هر چه سریعتر به ثمر برسد و منشا برکت و خدمات در شان مردم استان گردد.
رحمانی با برشمردن قابلیت‌های واحد خراسان شمالی، اظهار کرد: یکی از اهداف و برنامه های ارتقای ساختاری واحد، جذب نیروی متخصص و فنی متناسب با ماموریتهای اولویت دار واحد است که در این راستا گام هایی برداشته شده است و کماکان نیاز به توسعه دارد.
وی تاکید کرد: جهاددانشگاهی خراسان شمالی این قابلیت را دارد تا با افتتاح مراکز تخصصی، خدماتی در شان مردم استان ارائه دهد و خدمات را به سایر استان ها و کشورهای همجوار ارائه نماید.
رئیس پیشین جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت:  هرچه مجموعه جهاددانشگاهی به دست آورده است حاصل همکاری همه اعضای جهاددانشگاهی بود و این همت و تلاش، قطعا  واحد را در استان و کشور اعتلا می بخشد.
گفتنی است رئیس پیشین جهاددانشگاهی خراسان شمالی پس از این نشست در جمع اعضای این واحد حاضر شد و هر یک از اعضا از خدمات و زحمات ایشان در طول تصدی مسئولیت ریاست واحد، قدردانی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

کلید واژه ها: انتصاب جهاددانشگاهی خراسان شمالی


نظر شما :