رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی:

تقویت مهارت و مسئولیت اجتماعی نیاز امروز دانشجویان است

۱۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۷۶۰۷ اخبار ویژه فرهنگی عمومی
تعداد بازدید:۲۵
رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی بر تقویت مهارت‌های فردی و حرفه‌ای و گسترش فرهنگ مسئولیت‌‍پذیری اجتماعی در میان دانشجویان تاکید کرد.
تقویت مهارت و مسئولیت اجتماعی نیاز امروز دانشجویان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، محسن رحمانی در نشست با نمایندگان دانشجویان عضو سازمان دانشجویان  جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد:  در شرایط کنونی توانمندسازی و کمک به اشتغال دانشجویان باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، در برخی مواقع موقعیت شغلی وجود دارد اما کمبود دانشجو و جوان توانمند جهت اشتغال به کار داریم و از همین جهت توانمندسازی دانشجویان بسیار اهمیت دارد که سازمان دانشجویان نیز به این حوزه وارد شده است.
وی با اشاره به ظرفیت مطلوب ساختارهای دانشجویی جهاددانشگاهی برای تحقق مسئولیت اجتماعی دانشجویان گفت: برای تحقق مسئولیت اجتماعی دانشجو نیاز است که مجموعه‌های دانشجویی به کمک بیایند.
رحمانی با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت در جهاد دانشگاهی برای توانمندسازی دانشجویان باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: برنامه‌های اجرایی از سوی سازمان دانشجویان باید براساس نیاز دانشجویان باشد و بتواند بخشی از نیازهای آنان را تامین کند.
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با اشاره به مزیت‌های خراسان شمالی، تصریح کرد: کشاورزی، گردشگری و صنایع از پیشران‌های اقتصادی در استان هستند که برای توسعه این بخش‌ها باید فناوری در حوزه‌های مختلف به کار گرفته شود و این امر با حضور فعال دانشجویان و جوانان توانمند محقق خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به طرح ملی مشاغل خانگی، تصریح کرد: طرح ملی مشاغل خانگی موقعیت مناسبی برای دانشجویان برای ورود به بازار کار ایجاد کرده است و در استان نیز این ظرفیت برای دانشجویان وجود دارد و امیدواریم بتوانیم گام‌های مثبتی در جهت اشتغال‌زایی دانشجویان برداریم.
رحمانی با بیان اینکه جامعه جوان و توانمند می‌تواند بازوی کمکی مسئولان برای پیشبرد اهداف نظام باشد، افزود: با برنامه ریزی مناسب و توسعه فعالیتها در زمینه توانمند‌سازی دانشجویان و جوانان، بهره گیری از ظرفیت و توانمندی جوانان برای مشارکت در امور بسیار مفید و موثر خواهد بود.
الهام آزادزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز بر توانمندسازی و مهارت‌آموزی دانشجویان در حین تحصیل تاکید کرد.
وی افزود: بین دانشجویانی که ضمن تحصیل به مهارت‌آموزی و کسب تجربه پرداخته‌اند و سایر دانشجویان تفاوت وجود دارد و همین تجربه کار اجرایی، فرهنگی و اجتماعی و مهارت‌آموزی در حین تحصیل به دانشجویان در آینده کمک خواهد کرد.
وی گفت: در جهاددانشگاهی ساختارهای تخصصی خوبی با جامعه هدف دانشجو و فضایی فرهنگی برای کسب تجربه و آزمون و خطای دانشجویان فراهم است که خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان(ایسپا)، مرکز نوآوری و شتابدهی، حوزه های اشتغال، پژوهش و ... از آن جمله‌اند و دانشجویان باید استفاده از این ظرفیت‌ها را مغتنم بدانند.
در این آئین هر یک از دانشجویان به بیان مسایل و پیشنهادت خود پرداختند و از دانشجویان فعال سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان شمالی تقدیر شد.
انتهای پیام


نظر شما :