برگزاری دوشنبه‌های کسب و کار توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۶۳۵۸ اخبار ویژه فرهنگی عمومی دانشگاه آموزش
تعداد بازدید:۳۵۶
به همت معاونت آموزشی و کارآفرینی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، رویداد «دوشنبه‌های کسب و کار» با برگزاری رویدادهای آموزشی و مشاوره‌ای در حوزه اشتغال و کارآفرینی به صورت رایگان برگزار می‌شود.
برگزاری دوشنبه‌های کسب و کار توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حسن خوش‌صفا، معاون آموزشی و کارآفرینی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، در این خصوص گفت: دوشنبه‌های کسب و کار با هدف آموزش و توانمندسازی و توسعه کسب و کار و کارآفرینی و در قالب سلسله دوره‌های آموزشی تخصصی و عمومی کوتاه مدت برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: جهاددانشگاهی همواره در عرصه اشتغال و کارآفرینی و ارائه خدمات آموزشی فعال بوده و افزایش آگاهی عمومی و تخصصی، حمایت از ایده ها، ارتقاء و توانمندسازی جوانان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار از ماموریت‌های این نهاد است.
جهاددانشگاهی دارای یکی از گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه های آموزشی در سراسر کشور را دارا است که طراحی، تدوین و تصویب بیش از ۷۰۰ عنوان دوره در ۷ گروه آموزشی تخصصی از جمله اقدامات در این زمینه است.
بکارگیری فن‌آوری‌های آموزشی روز و برخورداری از سامانه یکپارچه آموزش‌های مجازی، تولید بسته‌های‌آموزشی تخصصی استاندارد در گروه‌های آموزشی مختلف، بومی‌سازی ‌مدل ‌آموزش‌های ‌بین‌المللی در ایران جایگزین شرکت‌های خارجی، ارائه فعالیت‌های آموزشی دانش‌محور، مهارت محور، پژوهش‌محور، شغل محور و محصول محور، ارتباط با مراکز آموزش‌های بین‌المللی عالی و تخصصی پیشرفته و صدور گواهی مشترک از قابلیت‌های حوزه آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی است.
 وی افزود: همچنین بر اساس تفاهم‌نامه منعقده مابین جهاددانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاددانشگاهی مجری طرح توسعه مشاغل خانگی در کشور است.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال 1396 طراحی و به تصویب رسید. به منظور اجرای و پیاده سازی این طرح، جهاد‌دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، واسطه ای و تسهیلگر مکلف به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره مندی از شبکه های افقی و عمودی گردید. ضمنا جهاد دانشگاهی با استفاده از شبکه کارشناسان، مشاوران و تسهیلگران خود در سراسر کشور در نظر دارد با بهره مندی از ظرفیت های تمامی سازمان های دولتی و غیر دولتی بویژه بخش خصوصی، حلقه‌های مفقوده و خلا طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه دهد.
خوش‌صفا ادامه داد: علاقمندان، کارآفرینان، صاحبان کسب و کار و کلیه متقاضیان و فعالان عرصه کسب و کار و کارآفرینی می‌توانند جهت مشاهده و ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی دوشنبه‌های کسب و کار به سایت اینترنتی معاونت آموزشی و کارآفرینی جهاددانشگاهی خراسان شمالی به آدرس http://khs.jde.ir/fa و http://jdrouyesh.ir  مراجعه نمایند و جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 058-32285739-32728750   تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام


نظر شما :