/معارفه سرپرست علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد/

ماموریت دانشگاه‌های علمی–کاربردی نیاز امروز جامعه است

۰۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۶ کد : ۳۲۴۲۴ اخبار ویژه عمومی دانشگاه آموزش
تعداد بازدید:۹۷
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی گفت: ماموریت و رسالت مراکز علمی کاربردی، نیاز امروز جامعه است.
ماموریت دانشگاه‌های علمی–کاربردی نیاز امروز جامعه است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دکتر علی بادامی، در آیین تودیع و معارفه سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد، اظهار کرد: با توجه به نیاز جامعه امروز به مهارت آموزی، ماموریت، اساس و اهداف مراکز علمی کاربردی، اکنون نیاز جامعه است.
وی افزود: از رسالت‌های مهم این دانشگاه مهارت‌آموزی است بنابراین باید تلاش شود دانشگاه از این رویکرد خود دور نشود و در رشته هایی جذب دانشجو داشته باشد که کاربردی بوده و منجر به توانمندی و ایجاد اشتغال شود.
بادامی، تاکید کرد: مراکز علمی کاربردی باید با توجه به مزیت های نسبی استان‌ها اقدام به جذب دانشجو کنند به عنوان مثال اسب، فرش و موسیقی فاخر، از جمله این مزیت‌ها در استان خراسان شمالی است که باید بتوان با فراهم کردن امکانات لازم در جهت جذب دانشجو در این رشته ها اقدام کرد.   


رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی همچنین بر برگزاری استارتاپ‌ها و رویدادهای کارآفرینی توسط مراکز علمی کاربردی تاکید کرد.
محسن رحمانی، رییس ‌جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در این آئین گفت: ساختارهای تخصصی مانند خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا، مرکز نوآوری و شتابدهی، مراکز آموزش تخصصی و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و مرکز اصلاح به نژادی دام سبک در جهاددانشگاهی استان به عنوان ظرفیتهای مکمل برای مرکز علمی کاربردی محسوب می شوند.
وی افزود: مرکز نوآوری و شتابدهی با رویکرد صنایع خلاق فرهنگی که با همکاری پارک علم و فناوری استان در حال فعالیت است و می تواند بازوی کمکی خوبی برای مرکز علمی کاربردی باشد.
وی ادامه داد: با توجه به ماموریت جهاددانشگاهی خراسان شمالی در حوزه دام، به‌زودی ازمایشگاه تشخیص ژنتیک دام در استان راه اندازی می شود که می توان به تناسب این ماموریت در رشته های مرکز علمی کاربردی، دانش آموختگان و فراگیران متخصص را برای ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدفگذاری نمود. 
رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: این استان از استان هایی هست که دارای پتانسیل هایی بسیار بالایی در زمینه های کشاورزی و دامپروری، صنایع دستی و گردشگری می باشد و نیاز ورود دانشگاه ها بویژه مراکز مهارتی علمی کاربردی برای ارتقای این شاخص ها بویژه در حوزه اشتغال و کارآفرینی می باشد.
در این آئین مهسا پرنیان به عنوان سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد، منصوب و از زحمات علیرضا شاکری تقدیر شد.


انتهای پیام


نظر شما :