آغاز اجرای فاز دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان شمالی

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۳ کد : ۲۸۲۴۷ عمومی آموزش
تعداد بازدید:۳۳۸
معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی از آغاز فاز دوم طرح ملی مشاغل خانگی در استان در راستای راه اندازی و احیاء کسب و کارهای خرد و خانگی خبر داد.
آغاز اجرای فاز دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حسن خوش صفا با بیان اینکه سهمیه خراسان شمالی در طرح ملی مشاغل خانگی 500 نفر است، افزود: تاکنون در این طرح 557 نفر در بیش از 12 رشته شغلی ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه فاز اول طرح مشاغل خانگی با هدف شناسایی ظرفیت ها و مزیت های استان در بیش از 18رشته شغلی انجام شده است، ادامه داد: بیسترین مشاغل درخواستی در رشته های خیاط لباس، پرورش دهنده دام سبک (گوسفند و بز)، تولیدات چرم دست دوز، پرورش قارچ خوراکی، گلیم بافی، ویرایشگر متون، چادرشب بافی، ویراستاری، برنامه نویس، انیماتور، مترجم کتاب و در شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان است.
وی با اشاره به آغاز فاز دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان، عنوان کرد: در این فاز متقاضیان از خدمات توانمندسازی جهاددانشگاهی برخوردار می شوند و پس از تماس تلفنی، مشاوره و استعداد سنجی در کلاس های عمومی و تخصصی هر رشته به صورت رایگان شرکت خواهند کرد.
خوش صفا یادآورشد: تاکنون دوره های آموزشی متعددی برای متقاضیان طرح ملی مشاغل خانگی در استان شامل دوره پرورش دهنده دام سبک(گوسفند و بز)، گلیم بافی، پارچه بافی و  سفالی گری برگزار شده است.
وی عنوان کرد: در فاز سوم این طرح اتصال به بازار متقاضیان با کمک به فروش محصولات تولیدکنندگان با استفاده از ظرفیت پیشران های دارای برند، فعالان اقتصادی استانی،  فروشگاه های اینترنتی و حضور در بازارچه های محلی انجام می‌شود.
طرح ملی مشاغل خانگی پیرو تفاهم نامه جهاددانشگاهی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرما اجرا می شود که این طرح در استان خراسان شمالی نیز همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است.
انتهای پیام


نظر شما :