ثبت‌نام ۳۸۶ متقاضی مشاغل خانگی در خراسان شمالی

۰۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۲ کد : ۲۳۲۱۲ فرهنگی آموزش
تعداد بازدید:۱۰۸
سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی از ثبت نام ۳۸۶ متقاضی مشاغل خانگی در استان خبرداد.
ثبت‌نام ۳۸۶ متقاضی مشاغل خانگی در خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حسن خوش صفا اظهارکرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ذیل برنامه اشتغال فراگیر و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کمک به توانمندسازی اقتصادی خانواده‌ها و حمایت از کسب و کارهای خرد، کوچک و خانگی در تمامی استان‌های کشور در حال اجرا است.
وی ادامه داد: این طرح تحت نظارت و مدیریت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد توسعه‌ای اجرا می‌‎شود.
خوش صفا با بیان اینکه ثبت‌نام از متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی در خراسان شمالی همزمان با سایر استان‌های کشور از ششم شهریور ماه آغاز شده و هم اکنون هم ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان می توانند برای آگاهی از ظرفیت‌ها، شرایط و مزیت‌های این طرح به سامانه inhb.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
وی یادآورشد: حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام‌وقت، نداشتن بیمه کارآفرینی(افرادی که بیمه خویش‌فرما دارند منعی در ثبت‌نام ندارند) از شرایط ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور است.
سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: سهمیه استان در نام نویسی از مشاغل خانگی حدود 500 نفر برای سال جاری بوده که تاکنون ۳۸۶ نفر در این طرح نام نویسی کرده اند.
خوش صفا خاطرنشان کرد: توجه به بازار یا همان تولید مبتنی بر بازار، توانمندسازی متقاضیان و کاهش وابستگی به تسهیلات، توجه بیش از پیش به پیشرانان ملی، منطقه‌ای، استانی و محلی، شبکه‌سازی‌های افقی و عمودی استانی و ملی، توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات از مهم‌ترین ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.
وی بازنگری در رشته‌های قبلی مشاغل خانگی، توجه به رشته‌های نوین نظیر برنامه‌نویسی، تولید محتوا، مترجمی، ویراستاری، مشاوره، تولید انیمیشن و همچنین توجه به نقش و جایگاه نهادهای توسعه‌ای نظیر جهاد دانشگاهی در پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های قانونگذاراز دیگرز ویژگی های این طرح برشمرد.


نظر شما :